logo

Ohlédnutí za Designblokem

Přání se tam dostat se stalo realitou

Designblok. Srdcovka designérů. Pamatuji si Designblok ještě v době, kdy jsem studovala Malbu. Půlku věcí jsem nechápala, ale s radostí a obdivem jsem sbírala krásné vizitky. Už tenkrát jsem si vybrala šperkařství, odkud bych si přála zásnubní prstýnek, velkou elegantní kabelku na notebook a řadu dalších produktů, které mě uchválily svým provedením. Přála jsem si tam být také. Jednou. Vedle nich. Jako designérka. A ono se to stalo! Ve stejném patře se mnou byl i stánek 27 jewelry. S designérkami oněch krásných kabelek jsem dokonce sdílela místnost, kde jsem prezentovala projekt Moody.

/images/uploads/designblok1.png
/images/uploads/2020-designblok.png

Co jste mohli vidět

Na Designbloku jsem si přála poprvé veřejnosti ukázat prototyp — funkční body s baterkou, která bude vyhřívat výšivku od rána do večera. Podařilo se a vy jste tak měli bodýčko vždy připravené a mohli jste cítit teploty, na které body vyhříváme.

Výhodou také bylo, že jsme vystavili body v několika barevných a materiálových provedeních. Navíc jsme sbírali zpětnou vazbu na to, jaké se vám zdá podle omaku nejpříjemnější. Nebojte, vše jsme průběžně dezinfikovaly. Měla jsem radost, že jste si nejvíce ze všeho oblíbili modalový úplet, ten je totiž také můj nejoblíbenější. Je jemný, splývavý, neztrácí barevnost, ani jemnost i po několika desítkách vyprání.

Kromě prototypu váš zrak přilákala i paličkovaná výšivka na stříbrno-šedo-zeleno-modrém bodýčku. Barvu těžko popsat, každopádně je nádherná! Tato varianta je zatím jen ve fázi konceptu - není funkční, nehřeje. Zatím jsme se totiž zaměřili na výšivku, kterou je možné vyrobit sériově. Ale nebojte, s krajkou nekončíme, vznikne později alespoň jako limitka.

/images/uploads/1.png
/images/uploads/2.png
/images/uploads/3.png
/images/uploads/4.png
arrow

Jak vypadal prostor?

Přípravy nebyly vůbec jednoduché, do poslední chvíle jsem ladila krabičky na baterku. Poslední nástřiky laku jsem dělala v obýváku jen pár hodin před začátkem. Několikrát jsem překreslovala instalaci a obávala se, že to nebude dostatečně výrazné na přilákání vaší pozornosti. Pomohly rady kamarádů, jak instalaci vylepšit, a nakonec jsem z ní měla skutečně radost a cítila jsem se tam jako v pokojíčku.

V hlavní roli byl prototyp, který byl položen na pěnovém molitanu s barevnou strukturou, přesně v odstínech bodýček. Ten jsem našla v jednom Letenském obchůdku úplně náhodou, ale věděla jsem, že to bude ono! Několik z vás si ho muselo osahat, protože z dálky spíše připomínal mramor a rozsvítily se Vám oči, když se do Vám do něj zabořil prst. Všichni jsme přeci jen stále zvědavé děti. Včetně mě.

Bavlnky jsme zvolili jako kontrastní prvky, které už znáte z fotografií, a vytvořili jsme z nich stěnu pro optické oddělení našeho a vedlejšího prostoru, kde vystavovaly další designérky. Výplety mi připomínaly babiččinu kuchyň, kde oddělují jídelní část od kuchyňské a zakrývají dveře do spíže. Jen je nemá v sytě růžové barvě. Bylo to takové krapet retro, ale rozhodně to osvěžilo prostor. Na výplet jsme zavěsili jedno z bodýček a využili ho jako další instalační stěnu.

Reakce návštěvníků

Byli jste úžasní, dámy i pánové, slečny i děti. Děkuji za všechna přání, aby se nám povedlo body dokončit. Za úsměvy se slovy, že je to skvělý nápad, co může pomoci, a zároveň, že je to ještě krásné. Každý si všímal jiných detailů — třeba že nejsou vidět švy, zda-li je střih inspirovaný baletním dresem nebo že se nám výšivka na každém body povedla maličko jinak.

Bavilo mě vyprávět, jak body funguje a na jaké teploty hřeje. Bavily mě i vaše reakce. Nejlepší byly ty, že byste si body vzali teď hned na sebe nebo příští měsíc při menstruaci nebo že byste ho nosili v podvečer, při procházení po zahradě a vyplévání záhonů. Nebo ráno při posezení na terase s teplou kávou. Podobné reakce jsem zaslechla nejen bez ohledu na věk, ale dokonce i od mužů, kteří jsou prý také rádi v teple. A tak jsem přislíbila, že kolekci v budoucnu rozšířím.

/images/uploads/designblok-third-1.png
/images/uploads/designblok-third-2.png
/images/uploads/designblok-third-3.png
/images/uploads/designblok-third-4.png
/images/uploads/designblok-third-5.png
/images/uploads/designblok-third-6.png
/images/uploads/designblok-third-7.png
/images/uploads/designblok-third-8.png
/images/uploads/designblok-third-9.png
/images/uploads/designblok-third-10.png
/images/uploads/designblok-third-11.png

Poděkování

Na závěr bych chtěla poděkovat. Organizátorům, že to takhle zvládli. Kamarádce Světlaně, která tam se mnou trávila celé dny. Viděla jsem, jak je pyšná a šťastná, a myslím, že bodýčko už není jen moje baby, ale i její… Mojí sestře Máje, která mi pomáhala s instalací a chápala, že na každém centimetru u natahování bavlnky záleží, aby to vytvořilo právě takový efekt, co jsem si nakreslila. Fotografům Filipovi a Zuzce. Rodině, že se přijeli podívat. A vám všem, kteří jste se tam na mě usmívali, i když jsem vás viděla lehce zamlženě přes zánět v oku.

Těším se, tak zase za rok!

Zůstaňme v kontaktu

Ráda Ti budu posílat novinky o tom, jak pokračujeme ve výrobě, i o jiných důležitých milnících.

heart

Jsme na sociálních sítích, propojme se.

Like nás potěší.

instagramfblinkedin