logo

Lumen

Emoční světlo / Emotional Light

Chtěla jsem pomoct lidem uchovat si vzpomínky na moment, kdy zjistí, že čekají miminko. Začla jsem si zjišťovat víc a z průzkumu mi vyplynulo, že více než polovina žen ukázala pozitivní těhotenský test partnerovi nebo rodině. Potom si ho schovala na památku.

A tak jsem navrhla Lumen — skleněné vajíčko, které partneři rozsvítí právě pozitivním testem. Spolu! Intenzita světla je zpočátku slabší, postupně se zvyšuje a maximální intenzity dosáhne po 9 měsících.

/pwa/img/first.e15ebc8.png
/pwa/img/second.dddba9e.png
/pwa/img/third.3ae413f.png
egg

Pro cizího člověka může vypadat jen jako krásná skleněná lampička. Vy ale víte, že to je něco víc.

egg

Víte, že bude postupně měnit barvu, kdy to přijde? To je moment překvapení, stejně jako první kopnutí.

egg

Vajíčko může pro vás i vašeho partnera sloužit jako důkaz a připomínka, než miminko ucítíte — ano, vážně se to děje!

egg

Vajíčko může vašemu partnerovi pomoct, aby s vámi víc prožíval, jak ve vás roste nový život.

egg

A dlouho potom, co se miminko narodí, pro vás může vajíčko sloužit jako připomínka vzácných vzpomínek a vašeho štěstí — třeba když najdete pastelkami počmáranou zeď.

Kouzlo technologie a hra materiálů

Vajíčko se vám tak akorát vejde do dlaní a protože váží 500 g, příjemně ucítíte jeho tíhu i se zavřenýma očima. Je celé ze skla, takže ho budete muset opatrovat, aby se mu nic nestalo. Uvnitř vajíčka je vybroušená dutinka na elektroniku a z vnějšku je povrch Lumenu je pískovaný, díky čemuž krásně rozptyluje světlo.

Vajíčko je položené na jemné, měkké podložce ze silikonu, která plní funkci dobíjecí stanice. Stanice se připojuje do zásuvky, vajíčko se pak nabíjí položením na podložku.

Jak to funguje?

Jak vajíčko rozsvítím? Zhasnu?

Při prvním rozsvícení budete potřebovat papírový těhotenský test. Vložíte ho do úzké dutinky v dobíjecí stanici. Světlo se tím aktivuje a od té doby jej můžete rozsvěcet nebo zhasínat pomocí dotykové plošky na dobíjecí stanici. Je na vás, jestli test ve stanici ponecháte, Lumen už bude fungovat i bez něj. Lumen vás bude provázet celým těhotenstvím, intenzita světla se bude postupně zvyšovat a nejen to, možná se světlýlko začne časem hýbat, mihotat nebo změní barvu.

Pokud vajíčko vyjmete ze stanice, světlo přestane svítit. Zavřete proto oči a propojte se v myšlenkách s vaším miminkem a partnerem a užijte si alespoň pár vteřinek pospolu.

/pwa/img/first.034c3d1.png
/pwa/img/second.a96d308.png

Jak prožíváme těhotenství

Nedalo mi to a v poslední době jsem si začala doptávat žen, jak svoje těhotenství prožívaly. Pomáhá mi to pochopit, pro koho designuju a jak nový produkt navrhout, aby lidem dobře sloužil. Než připravím článek s detaily, budu vám sdílet alespoň střípky na Instagram.

K čemu bys těhotenství přirovnala?

To je událost měnící živiot, myslím, že se tomu nic nevyrovná. Splnila jsem si v životě několik snů, ale ten pocit, když se to dozvíš, se prostě nedá s ničím srovnat, je to jako něco z jiného světa..

Veronika

Vzpomeneš si na konkrétní slova partnera, když si mu oznámila, že si těhotná?

Já si jen pamatuju, že jsem vyšla z koupelny a on se na mě jen tak podíval a řekl: ,,Ty si těhotná!” Pak jsme nemluvili, hrozně dlouho...Lehli jsme si vedle sebe do postele, koukali na sebe a rozdejchávali to..

Viky

A jaký je tvůj příběh?

Neváhete mi napsat, třeba právě na instagramu a i tvůj příběh může inspirovat mě i ostatní.

Zůstaňme v kontaktu

Ráda Ti budu posílat novinky o tom, jak pokračujeme ve výrobě, i o jiných důležitých milnících.

heart

Jsme na sociálních sítích, propojme se.

Like nás potěší.

instagramfblinkedin