logo

MgA. Kateřina Rydlová

Jako průmyslovo-produktová designérka se zaměřuji na zdravotnické pomůcky. Když vidím, jak dobře navržené produkty lidem zlepšují den i jejich zdravotní stav, naplňuje mě to a zároveň motivuje neustále se zlepšovat.

Vystudovala jsem Průmyslový design na ČVUT a ještě předtím Malbu. Ráda kreslím, modeluji z hlíny a vyrábím si všechny možné modely ručně. Umožňuje mi to vyzkoušet ergonomii produktu a dodává pocit, že jsem jej navrhla opravdu já a že mám tvary pod kontrolou. Teprve poté začínám navrhovat ve 3D programech, prototypovat z 3D tisku a vytvářet vizualizace, abychom si mohli co nejlépe představit, jak bude produkt vypadat vyrobený.

/pwa/img/portret.9a0f8b4.jpg
/pwa/img/pragovka.f22da1f.jpg

Zkušenosti nejen s designem zdravotnických pomůcek

cvut

Už během magisterského studia jsem začala navrhovat hřejivé bodýčko Moody, a to ve spolupráci s ČVUT, fakultou Elektrotechnickou a mojí ,,domácí” fakultou Architektury.

Pochopila jsem, jak obsáhlý je vývoj pomůcky, která je v přímém kontaktu s lidským tělem, a uvědomila jsem si, že musím své znalosti designéra rozšířit o znalosti z oblastni zdravotnické techniky a uživatelského testování.

tesla

A tak jsem se v den obhajoby diplomové práce stala i designerkou pro společnost Tesla Medical. To bych to nebyla já, kdybych i v den promoce neběžela na schůzku — nemohla jsem si nechat ujít naše první testování.

Společně vyvíjíme přístroj URIS II., který slouží k léčbě inkontinence. Každým dnem nabírám zkušenosti ohledně omezení, která pro zdravotnické přístroje platí, zrychluji se ve 3D modelování a moje vizualizace se stávají stále realističtější.

2fresh

Tesla Medical spolupracuje s agenturou 2FRESH, která pomáhá s vývojem aplikace, testováním přístroje a také s tím, abychom porozuměli našim cílovým pacientům a jejich potřebám.

Díky tomu, že s nimi sdílím kancelář, jsem se i od nich naučila mnohé. Nakoukla jsem pod pokličku testování, přípravám scénáře, hlubkových rozhovorů a většinu z toho jsem si i sama vyzkoušela. Navíc jsem získala i zpětnou vazbu na sebe i způsob jak se učím. To mi pomohlo nehroutit se z chyb, ale brát je jako výzvu pro zlepšení. A poznala jsem, jako moc se pozitivní vztahy v týmu přímo odrážejí do výkonu týmu, nálady celého dne a radosti z dobře dvedené práce.

moody

Na projektu Moody pracuji i nadále, ale již bez zázemí Univerzity.

V projektu uplatňuji znalosti ze všech předchozích bodů. Od testování přes vývoj pomůcky, tvorbu modelů, i testování. Někdy to jde a někdy zase ne, i tak je to projekt, který mě třeba i v neděli ráno tahá z postele. Co hodnotím jako obrovský benefit jsou lidi, kteří se mnou na projektu pracují nebo jen tak občas pomáhají, protože máme tolik společného, od hodnot i koníčků, že se z nás stali přátelé. I proto na projekt Moody nenahlížím jako na práci, ale jako na obrovskou součást mého života, už asi napořád.

Jsou pro Vás moje znalosti užitečné? Chcete zjistit, jak můžu posunout Váš produkt?

Neváhejte se mi ozvat a domluvme si konzultaci. Budu se těšit!

Kontakt

MgA. Kateřina Rydlová

katerina.rydlo@gmail.com +420 728 573 323

Kancelář

Prague Startup Market

Pražská tržnice (Hala 24),

Bubenské nábřeží 306/13

170 00 Prague 7

Fakturační údaje

Kateřina Rydlová

IČ: 05482836

Zůstaňme v kontaktu

Ráda Ti budu posílat novinky o tom, jak pokračujeme ve výrobě, i o jiných důležitých milnících.

heart

Jsme na sociálních sítích, propojme se.

Like nás potěší.

instagramfblinkedin